Συναρπαστική Ισοπαλία στις Σέρρες Με Πολλές Στρατηγικές Ανατροπές

Ισόπαλο τελείωσε το ματς ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και τον Λεβαδειακό στις Σέρρες, με σκορ 2-2. Οι γηπεδούχοι είχαν πολύ καλή εκκίνηση, ανοίγοντας το σκορ στο 27΄ με τον Σαλαζάρ, ύστερα από πάσα του Τομάς.

Η επικράτηση του Πανσερραϊκού συνεχίστηκε στο πρώτο ημίχρονο, με δεύτερο γκολ στο 44΄, όταν ο Τσόκαι, έπειτα από γύρισμα του Τομάς, σκόραρε αυτογκόλ. Ωστόσο, η εικόνα του αγώνα άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο ανήκε πλήρως στους φιλοξενούμενους. Ο Μπάλτσι μείωσε σε 2-1 στο 55΄, ενώ στο 75΄ ήρθε η ισοφάριση από τον Ρόμο.

Παρά την αποβολή του Μορέιρα στο 78΄, ο Λεβαδειακός δεν πτοήθηκε και μάλιστα έχασε μια σημαντική ευκαιρία με τον Κωστή, που θα μπορούσε να τους οδηγήσει σε ολοκληρωτική ανατροπή. Πηγή: newsbomb.gr