Θρίαμβος του Παναιτωλικού με ανατροπή στο Ηράκλειο

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Παναιτωλικός στο Ηράκλειο, επικρατώντας του ΟΦΗ με 2-1 για την 6η αγωνιστική της Super League. Οι Αγρινιώτες κατάφεραν να βρουν την εκδίκηση τους μετά τον πρόσφατο αποκλεισμό τους από το Κύπελλο από την ομάδα του Δέλλα.

Οι Κρητικοί ξεκίνησαν με δυναμισμό, με τον Μπαϊνοβιτς να ανοίγει το σκορ στο 18ο λεπτό με ένα εντυπωσιακό σουτ εκτός περιοχής. Παρ’ όλα αυτά, ο Παναιτωλικός δεν άφησε την κατάσταση να του ξεφύγει. Στο δεύτερο ημίχρονο, εμφανίστηκε μεταμορφωμένος και κατάφερε να φέρει την ανατροπή. Ο Στάγιτς ισοφάρισε στο 65′ με κεφαλιά, ενώ στο 82′ ο Χριστόπουλος, εκμεταλλευόμενος μια παράλληλη μπαλιά του Μπελεβώνη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη εξασφάλισε ένα πολύτιμο τρίποντο, διατηρώντας την υπεροχή στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Πηγή: naftemporiki.gr